REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

FIRMY SENA E. I N. GRZĄDKA SP.J.

 

§ 1 Przepisy ogólne

 

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem Internetu.

Zamówienia przyjmowane są przez stronę www.sena.com.pl.

 

2. Stroną dokonującą sprzedaży produktów zawartych w ofercie Sklepu Internetowego www.sena.com.pl

jest firma SENA E.i N. Grządka Sp.J., ul. Ptasia 12a, 26-600 Radom, NIP: 796-01-00-833, REGON: 670073402.

 

3. Wszystkie ceny zamieszczone w sklepie internetowym podane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena towaru nie zawiera kosztów przesyłki towaru do Klienta.


4. Przedmiotem sprzedaży są produkty wymienione w ofercie przedstawionej na stronie internetowej sklepu w chwili składania zamówienia.

 

5. Produkty znajdujące się w ofercie sklepu www.sena.com.pl są fabrycznie nowe.

 

6. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub faktura VAT.


§ 2 Zamówienia


1. W rozumieniu postanowień niniejszego Regulaminu przez zamówienie rozumie się oświadczenie woli Klienta, zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy sprzedaży towarów na odległość za pośrednictwem Sklepu internetowego określające rodzaj i liczbę towaru.


2. Klient w celu złożenia zamówienia dokonuje rejestracji poprzez założenie nowego konta na stronie sklepu podczas składania zamówienia.

 

3. Złożenie zamówienia jest możliwe w każdym czasie, tj. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

 

4. Statusy zamówienia:

 • "oczekujące" – po złożeniu zamówienia 
 • "w realizacji" – od momentu potwierdzenia przyjęcia zamówienia/dokonania przelewu 
 • "zrealizowane" – w momencie wysłania towaru do klienta

5. Klient otrzymuje nr nadania przesyłki wg., którego może śledzić gdzie znajduje się paczka.


6. W przypadku odbioru osobistego, pracownik sklepu informuje, że paczka jest gotowa do odebrania.


§ 3 Formy płatności

1. Formy płatności za zamówiony towar:

 • gotówka – w momencie osobistego odbioru towaru w firmie SENA,
 • za pobraniem – płatność realizowana jest w momencie dostarczenia przesyłki,
 • przelew bankowy – towar zostanie wysłany po otrzymaniu przez firmę SENA przelewu, wykonanego przez klienta na rachunek bankowy: 80 1050 1793 1000 0090 3023 8589 (Bank ING). 

 

2. Koszty wysyłki

 • Koszt wysyłki ustalony został indywidualnie dla każdego produktu.
 • Realizujemy wysyłki zagraniczne. Koszty są wówczas ustalane indywidualnie.

§ 4 Sposoby  dostawy i odbiór towarów


Realizacja zamówienia następuje w terminie 3-7 dni roboczych.
Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.

1. Sposoby dostarczania towarów:

 • przesyłka kurierska  
 • paczka pocztowa
 • odbiór osobisty (rezerwacja towaru przez 3 dni od daty złożenia zamówienia, po tym terminie zostaje on wystawiony do ponownej sprzedaży, termin na prośbę klienta może zostać wydłużony).

2. W przypadku niemożności zrealizowania zamówienia w ciągu 7 dni roboczych z przyczyn od nas niezależnych, skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia dalszego sposobu postępowania.


3. Aktualny stan realizacji mogą Państwo sprawdzić po zalogowaniu się na swoje konto w sklepie.

4. Odbiór przesyłki muszą Państwo pokwitować własnoręcznym podpisem. W momencie pokwitowania przechodzi na Państwo prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyka związane z jego posiadaniem, użytkowaniem, utratą czy uszkodzeniem.

5. W chwili odbioru zamówionego towaru prosimy o sprawdzenie stanu i zawartości dostarczonej przesyłki. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń lub niezgodności prosimy o kontakt z naszym sklepem.


§ 5 Reklamacje, zwroty, prawo do odstąpienia

 

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość, bez podania przyczyny, w przeciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. 

2. Zwrot należności za zwrócony towar nastąpi w ciągu 7 dni (jeśli towar zamawiany był z opcją "płatne przy odbiorze" zwrot pieniędzy następuje w ciągu 14 dni) od daty otrzymania towaru na wskazany przez Państwa numer konta bankowego. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem. Koszt przesyłki ze zwracanymi towarami ponosi Klient.

3. Reklamacje towaru zakupionego w sklepie internetowym firmy SENA, należy zgłaszać do Działu Reklamacji na adres mailowy: reklamacje@sena.com.pl

§ 6 Ochrona danych osobowych


 

1. Administratorem danych osobowych Kupującego zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych jest właściciel sklepu internetowego, firma SENA E.i N. Grządka Sp.J.


2. Administrator przetwarza dane osobowe Klienta niezbędne do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania Umowy (a także w przyszłości za zgodą Klienta – co do następnych Umów) oraz wyłącznie w celu prawidłowej realizacji Umowy, wykorzystując w tym celu dane osobowe niezbędne do jej realizacji, jakie zostają określone w Formularzu Zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (DzU nr 144, poz. 1204 ze zm.). Dane osobowe Klienta przetwarzane są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wymaganych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. DzU z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.).

 

3. Administrator w celu realizacji zamówienia zbiera następujące dane Klienta: imiona i nazwisko, numer identyfikacji podatkowej NIP (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą), adres poczty elektronicznej, nick, telefon kontaktowy, adres do doręczeń towaru, dane wymagane do realizacji płatności za zamówienie. W celu rejestracji Konta Klienta w Sklepie Internetowym zbierane są następujące dane Klienta: imię i nazwisko, adres e-mail, hasło.


4. Przekazanie danych wymienionych w ust. 3 jest dobrowolne, lecz konieczne w cele realizacji zamówienia lub rejestracji konta.


5. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. zobowiązujemy się do ochrony państwa danych osobowych. Zgodnie z ustawą mają Państwo prawo do wglądu w swoje dane, poprawy lub usunięcia ich z naszej bazy danych.


§ 7 Postanowienia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy obowiązującego prawa, w tym przepisy Kodeksu Cywilnego. 

SENA Sp. z o.o.      
ul. Ptasia 12 A                                           
26-600 Radom - Poland                              
tel: 48 366 57 10  fax: 48 366 57 32 
e-mail: biuro@sena.com.pl          
Firma pracuje w godzinach:
od 8 do 16 - biuro         od 6 do 14 - magazyn       od 7 do 15 - reklamacje


Copyright © SENA 2012 - 2024        projekt i wykonanie: gqim.com